„Спартак“ (Плевен) започна с класическа победа пролетния полусезон

Отборът на „Спартак“ (Плевен) победи с класическото 3:0 „Академик“ (Свищов) в среща от 17-ия кръг на Северозападната трета аматьорска футболна лига. Плевенчани владееха инициативата през целия мач, създадоха редица голови положения и можеха да се поздравят с още по-изразителен успех. „Студентите“ се стремяха да не допуснат гол и се бяха окупирали пред своята врата. През първите 45 минути те изпълниха целта си, като и гредите им помогнаха на три пъти. В 22-рата минута топката срещна страничния стълб след удар на Иво Върбанов. Малко по-късно отново гредата бе верен помощник на „Академик“ след продължително разбъркване в тяхното наказателно поле. В 42-рата минута Ивайло Иванов бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, но отново гредата бе последна преграда пред топката след удар на Ивайло Раденцов. Добри положения за гол пропуснаха и Цветан Петров и Ивайло Иванов. Веднага след почивката „Спартак“ усили натиска си. В 51-вата минута Цветан Петров центрира, Ивайло Иванов отклони леко с глава и Върбанов откри резултата. Последваха пропуски на Станислав Иванов и Преслав Антонов, които показаха неточен мерник. Антонов се реабилитира за пропуските си в 81-вата минута, когато получи топката зад защитата и надигра вратаря за 2:0. В самия край Жулиен Бенков стреля силно от 25 метра и изпрати топката в мрежата за класическото 3:0 за „Спартак“.

Материалът „Спартак“ (Плевен) започна с класическа победа пролетния полусезон е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.