Важна крачка на „Спартак“ (Плевен) към професионалния футбол след победа в Габрово

Отборът на „Спартак“ (Плевен) направи важна крачка към завръщането си в професионалния футбол, след като победиха с 1:0 при гостуването на „Янтра“ (Габрово) в дербито от 18-ия кръг на Северозападна трета лига. Срещата бе пряк сблъсък за първото място в групата, като преднината на плевенчани преди кръга бе две точки. Единствения гол вкара Ивайло Раденцов през второто полувреме. Първата интересна ситуация дойде в 8-ата минута, когато Цветан Петров получи хубав пас зад гърба на защитата, след което стреля, но твърде слабо, за да затрудни стража на домакините. В 12-ата минута Пламен Кожухаров опита удар от въздуха, но опитът му мина на сантиметри от целта. В 22-ата минута Искрен Писаров засече с глава центриране от левия фланг, но ударът му не успя да изненада Иван Георгиев. В 33-ата минута Цветан Петров стреля от пряк свободен удар от близо 30 метра, но не успя да намери очертанията на вратата. Постепенно възпитаниците на Красимир Бислимов взеха инициативата. Те пресираха съперника още в неговата половина и не позволяваха да има опасности пред Иван Георгиев. В 64-ата минута падна единствения гол в срещата. Ст. Иванов центрира в наказателното поле на „Янтра“. Там защитник на домакините не изчисти добре. Топката попадна в Ивайло Раденцов, който с удар от въздуха я изпрати в мрежата. В 72-рата минута Ивайло Иванов бе близо до втори гол в мрежата на „Янтра“, но вратарят изби топката. В последните минути домакините се опитаха да стигнат до точката. Техният натиск бе хаотичен и отбраната на плевенчани се справи. В 82-рата мин. след пряк свободен удар, вратарят Ив. Георгиев изпусна топката, но Иво Върбанов успя да изчисти. С този успех „Спартак“ дръпна на върха с 5 точки преднина пред втория „Янтра“. В сряда – 13 март, ще се играе отложеният 16-ти кръг. В него „Спартак“ гостува на „Трявна“.

Материалът Важна крачка на „Спартак“ (Плевен) към професионалния футбол след победа в Габрово е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.