„Спартак“ не срещна проблеми с „Ямбол“

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) постигнаха убедителна победа над „Ямбол“ с 83:69 (16-19; 25-18; 18-11; 24-21) в зала „Балканстрой“ и е на шесто място в НБЛ.

Снимка: НБЛ

Двубоят бе равностоен само до началото на втората част, когато „Спартак“ направи серия от 9:0 и постигна разлика, която се увеличаваше до края на срещата. „Ямбол“ на няколко пъти опита да се върне в мача, на почивката разликата бе само 4 точки – 41:37, но в средата на третата четвърт разликата вече стана двуцифрена. През третата четвърт гостите отбелязаха само 11 точки, разликата се запази двуцифрена и остана така до последните 3-4 минути, когато „Спартак“ довърши нещата и направи победата си убедителна. Плевенчани имаха сериозно преимущество в борбата под кошовете, отбелязаха и 11 тройки, а стрелбата за две точки бе това, което донесе успеха на нашите баскетболисти. Най-резултатен за „Спартак“ бе Николай Маринов с 19 точки, Иван Лилов завърши с 11 точки, 12 борби и 7 асистенции, 17 точки за победата на „Спартак“ реализира Константин Коев (5 тройки). Във временното класиране „Спартак“ е на шесто място с равен брой точки с петия „Академик Бултекс“ (Пловдив).

Материалът „Спартак“ не срещна проблеми с „Ямбол“ е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.