България Север, Спорт

Баскетболистите не срещнаха проблеми срещу „Черно море Тича“

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) надиграха категорично „Черно море Тича“ (Варна) с 91:74 в среща от 22-рия кръг на НБЛ.

Снимка: BGbasket.com

Плевенчани водеха през цялото време и нито за миг не поставиха победата си под съмнение. Още след първите 10 минути възпитаниците на Александър Дяковски взеха аванс – 27:16. Гостите от Варна се опитаха да противодействат във втората четвърт, като намалиха разликата до 6 точки, но на почивката разликата бе двуцифрена в полза на „Спартак“ – 45:33. Плевенчани направо отказаха съперника си с решаваща трета четвърт, в която направиха серия от 12:0 и разликата скочи до 27 точки в средата на частта. В началото на последната част варненци вкараха осем безответни точки, но това не им помогна да се върнат в мача. До последния съдийски сигнал „Спартак“ владееше двубоя. Плевенчани отстъпиха в борбата под коша (28:39), но по-точната им стрелба от далечно разстояние (47% – 21%), по-разнообразната игра и по-малкото грешки (15:23) им донесоха категоричния успех. Иван Лилов изигра страхотен мач за победителите, реализирайки 30 точки, от които 7 тройки. Лилов добави 3 борби и 2 асистенции. Николай Маринов завърши със 17 точки, 5 асистенции и 4 откраднати топки, а Денислав Вутев реализира 14 точки, овладя 6 борби и направи 3 асистенции.

След този успех, който бе девети за плевенчани, те запазват шестото си място и продължават гонитбата с „Академик Бултекс 99“ за петото. В следващия кръг, който е на 3 април, „Спартак“ гостува на „Балкан“ (Ботевград).

Материалът Баскетболистите не срещнаха проблеми срещу „Черно море Тича“ е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.