„Спартак“ (Плевен) вкара пет на аутсайдер

ОФК „Спартак“ (Плевен) разгроми с 5:0 „Янтра“ (П. Тръмбеш) в среща от 23-ия кръг на Северозападна трета лига. Плевенчани имаха пълно надмощие през всичките 90 минути. Възпитаниците на Красимир Бислимов и Петър Ванков не се напрегнаха много, като пропуските, особено преди почивката, не позволиха разгромът да бъде още по-голям. Само 16 минути бяха нужни на „Спартак“ да поведе в резултата. След изпълнение на ъглов удар, Тони Паликрушев с глава откри головата сметка на домакините. Плевенчани продължиха да диктуват темпото и да натискат, но до почивката резултатът остана непроменен, най-вече заради пропуските на плевенските футболисти. Гостите от Полски Тръмбеш се стремяха предимно да рушат играта с основна цел да загубят с по-малко. След почивката „Спартак“ продължи да доминира, като вече показа и по-точен мерник.  В 59-ата минута Иво Върбанов покачи на 2:0, като вкара след добавка при отбита топка след удар на Паликрушев. В 76 мин. след бърза атака Тихомир Тодоров нанесе завършващия удар за 3:0. Последваха силни минути за Георги Горанов, който в рамките на три минути оформи крайното 5:0. Младият футболист се разписа в 77 и 80 минута, оформяйки разгрома. Единственият опасен удар на гостите бе в 88 минута, като Иван Георгиев внимаваше и спаси.

Материалът „Спартак“ (Плевен) вкара пет на аутсайдер е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.