България Север, Спорт

Баскетболистите отстъпиха в битката за петото място

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) загубиха като гост на „Академик Бултекс“ (Пловдив) с 79:66 (26-11; 19-15; 21-20; 13-20) в среща от 25-ия кръг на НБЛ.

Снимка: LAP.bg

Това бе пряк сблъсък за петото място, като след загубата плевенчани остават шести. „Академик Бултекс“ от своя страна са вече четвърти. Домакините от Пловдив започнаха ударно и след серия 26:6 дръпнаха сериозно в резултата. Те поддържаха двуцифрената си преднина, като на почивката разликата бе 19 точки – 45:26. Третата четвърт премина равностойно, но интригата липсваше. Плевенчани се опитаха да направят загубата си по-почетна, като до последния съдийски сигнал успяха да стопят разликата до 13 точки – 79:66. За „Спартак“ Иван Лилов отбеляза 24 точки (6 тройки), а с 15 точки и 6 борби се завърши Константин Коев. В следващия кръг плевенчани гостуват на „Рилски спортист“ (Самоков).

Материалът Баскетболистите отстъпиха в битката за петото място е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.