„Спартак“ (Плевен) завърши с победа редовния сезон

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) завършиха с победа редовния сезон в НБЛ. В мач за престиж момчетата на Александър Дяковски победиха с 89:78 (18-22; 25-14; 27-21; 19-21) и завърши на шесто място. Срещата започна по-добре за гостите, които след първите 10 минути бяха напред с 4 точки. През втората четвърт плевенчани бързо изравниха и излязоха напред в резултата. „Спартак“ водеше през цялото време и нито за момент не изпусна водачеството в резултата. Шестима играчи на „Спартак“ завършиха с двуцифрен актив, като с 15 точки най-резултатен бе Константин Коев. С дабъл-дабъл се отчетоха Николай Върбанов и Иван Лилов, като Върбанов завърши с 13 точки и 10 борби, а Лилов с 11 точки и 11 борби. Плевенските баскетболисти овладяха двойно повече борби и направиха много повече асистенции от съперника си. В четвъртфинален плейоф, „Спартак“ ще играе срещу третия в редовния сезон – „Балкан“ (Ботевград).

Материалът „Спартак“ (Плевен) завърши с победа редовния сезон е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.