Баскетболистите загубиха първия четвъртфинал

Баскетболистите на „Спартак“ Плевен загубиха с 96:63 (26-23; 25-15; 29-11; 16-14) при гостуването си на „Балкан“ Ботевград в първи четвъртфинален плейофен двубой. Плевенчани бяха равностойни единствено през първите 10 минути. Те поведоха в началото на срещата, но след три поредни тройки на домакините чрез Крис Минков и Брандън Браун, „Балкан“ поведе с 13:7. Последваха оспорвани минути, като двата състава си раменяха кошове, като след първата част домакините имаха крехък аванс- 26:23. Много силно за „Спартак“ в тези минути игра Цветослав Острев, който наниза 14 точки само за първата четвърт. През втория период „зелените“ взеха инициативата и само за няколко минути натрупаха двуцифрена преднина. Авансът им на два пъти достигна 16 точки, като на почивката те водеха с 51:38. „Балкан“ продължи да контролира събитията на терена и да трупа преднина, а тройка на Венцислав Петков изведе домакините напред с 80:49 преди заключителната последна четвърт. До края мачът се доиграваше, като двамата треньори дадоха шанс за изява на всички свои баскетболисти. Домакините имаха предимство по всички показатели, като най-сериозно бе то при асистенциите – 27 срещу 10. За „Спартак“ Цветослав Острев завърши с 20 точки. Следващата среща между двата състава е на 29.04. – понеделник в зала „Балканстрой“ от 18 часа. Играе се до две победи в серията.

Материалът Баскетболистите загубиха първия четвъртфинал е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.