България Север, Спорт

„Спартак“ (Плевен) завърши първенството по шампионски

Отборът на „Спартак“ (Плевен) завърши по шампионски шампионата в Северозападната трета лига. Възпитаниците на Красимир Бислимов и Петър Ванков, които още преди два кръга си бяха осигурили първото място, надиграха с 3:0 „Левски“ гр. Левски. Плевенчани стояха по-добре на терена и заслужено се поздравиха с крайния успех. Те доминираха и диктуваха темпото на терена през всичките 90 минути. „Спартак“ пропусна няколко положения през първата третина на мача, за да се стигне до 39 мин. когато след ъглов удар защитата на „Левски“ не успя да изчисти топката. Най- съобразителен в наказателното поле бе Ст. Иванов, който откри резултата. И след почивката домакините натискаха повече, като другите два гола паднаха в последните 15 минути. В 76 мин. Л. Тодоров покачи на 2:0, а крайното 3:0 оформи в 89 мин. Бл. Ленков. Гостите от „Левски“ само веднъж стигнаха до опасно положение, но това бе крайно недостатъчно дори за почетна загуба. Те завършиха срещата с 10 души, след като Борислав Трендафилов бе изгонен за втори жълт картон десетина минути преди края.

Веднага след срещата играчите на „Спартак“ получиха купата за първото място в групата и златни медали от председателя на ЗС на БФС – В. Търново Бончо Генчев. Наградени бяха и юношите старша възраст на клуба с треньор Милко Гаврилов за първото им място в зона В. Търново. Отборът на „Левски“ с допуснатата загуба отпадна от Северозападната трета лига, след като „Локомотив“ (Дряново) и „Трявна“ спечелиха своите срещи. Другият отпадащ отбор е „Янтра“ (Полски Тръмбеш).

Материалът „Спартак“ (Плевен) завърши първенството по шампионски е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.