„Спартак“ (Плевен) продължава за купата след разгром в Търговище

Отборът на „Спартак“ (Плевен) се класира за 1/16 финалите от турнира за купата на България след победа над „Светкавица“ в Търговище с 4:1. Плевенчани се поздравиха със заслужена победа, въпреки че заложиха на състав от футболисти, които по-малко играха от началото на сезона във Втора професионална лига. Резултатът бе открит от Йордан Радев с попадение в 13 минута. В 28 мин. Христо Тодоров удвои. Домакините бързо върнаха интригата с гол на Кристиян Арсовски в 31 минута. При този резултат съперниците се оттеглиха на почивка. Четвърт час преди края на мача Ивайло Иванов се разписа за 3:1. Десетина минути по-късно Христо Тодоров вкара второто си попадение за крайното 4:1. С тази победа „Спартак“ се класира за 1/16 финалите на турнира, където ще домакинства на „Септември“ (София). Срещата е на 26 септември от 16:00 часа.

Материалът „Спартак“ (Плевен) продължава за купата след разгром в Търговище е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.