Първа победа за „Спартак“ Плевен

След бурна една седмица в ОФК „Спартак“ Плевен, което доведе до неявяване  и отнемане на точки, „Спартак“ постигна първа победа в първенството на Втора професионална лига. Успехът бе постигнат с 2:1 над „Поморие“. Възпитаниците на Красимир Бислимов и Петър Ванков изиграха силно първо полувреме, което се оказа достатъчно за трите точки. Първоначалният домакински натиск даде резултат в 11 мин. След удар на Тончев, топката излезе в ъглов удар. След неговото изпълнение, Раденцов с удар от въздуха порази мрежата на „Поморие“. Плевенчани продължиха да натискат и в 21 мин. Пр. Антонов избяга от защитата и вкара за 2:0. Гостите се върнаха в играта в 38 мин, когато Танев бе непокрит в наказателното поле и намали на 2:1. Второто полувреме бе повече на нерви. „Спартак“ леко се прибра и заигра на контри. „Поморие“ владееше топката, но така и не създаде реално голово положение, като последния съдийски сигнал прозвуча при 2:1 и „Спартак“ постигна първата си победа в шампионата

Материалът Първа победа за „Спартак“ Плевен е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.