Баскетболният „Спартак“ започна със загуба новото първенство

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) загубиха първия си официален мач за първенство на НБЛ, като завършиха като гост на „Рилски спортист“ (Самоков) с 92:75 (23-16; 19-20; 29-17; 21-22). Наставникът на плевенчани Александър Дяковски не можеше да разчита на контузения Цветослав Острев. Домакините започнаха по-добре срещата и само за няколко минути поведоха с 16:5. Александър Дяковски взе прекъсване и след него плевенчани успяха да намалят разликата на 4 точки, като след първите 10 минути „Рилски спортист“ водеше с 23:16. В началото на втората четвърт настъпи подем в играта на „Спартак“, който  направи серия от 11:2 и стигнаха до пълен обрат – 27:25 в своя полза. Те обаче не успяха да задържат дълго преднината си и на почивката баскетболистите на „Рилски спортист“ водеха с 42:36. След почивката „Спартак“ на няколко пъти скъсяваше дистанцията само на 3-4 точки, но след това домакините отново вземаха инициативата. Те започнаха да увеличават преднината си и преди заключителната четвърт водеха с най-голямата разлика в мача до момента при 71:53. През последната четвърт „Рилски спортист“ поддържаше комфортен аванс и нямаше проблем да го задържи до края. Домакините показаха по-точен мерник при стрелбата от игра (46% срещу 36%), като вкараха и повече наказателни удара от съперника си (23/29 за 79% срещу 10/17 за 58%). Те направиха с четири грешки повече от „Спартак“, но компенсираха при борбите (47 срещу 41) и асистенциите (24 срещу 16). За „Спартак“ Димитър Маринчешки завърши с 15 точки и 15 борби. Герасим Николов отбеляза 13 точки,  а по 12 точки вкараха Тодор Тодоров и Николай Маринов. В следващия кръг „Спартак“ (Плевен) е домакин на „Академик Бултекс“ (Пловдив).

Снимка: bgbasket.com

Материалът Баскетболният „Спартак“ започна със загуба новото първенство е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.