„Спартак“ (Плевен) се бори, но загуби от „Лукойл Левски“

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) приключиха със загуба 2019 година

(Снимка: BGbasket.com)

Плевенчани отстъпиха с 96:77 като гост на „Лукойл Левски“ за първенство на НБЛ. Плевенчани играха добре, бориха се, но загубиха след слаба трета четвърт. Александър Дяковски не можеше да разчита и на Герасим Николов, който не игра поради проблеми с адукторите. Левски“ играеше сравнително добре в нападение, но малко отпуснато в защита и така позволи на плевенчани да се държат близо в по-голяма част от първата четвърт. В последните минути от нея “сините” поведоха със 7 точки, само за да допуснат две бързи тройки на Мартин Маринов за 19:18 след 10 минути игра. С първите точки за втората четвърт „Спартак“ поведе в резултата, а след няколко смени на водачеството бе напред и в средата на частта, макар и само с 2 точки. „Спартак“ поддържаха този минимален аванс благодарение на точната си далечна стрелба, като „Левски“ се мъчеше да изравни. С 8 тройки за първото полувреме, половината от тях на Мартин Маринов, плевенчани се оттеглиха с 42:39 на почивка, като трите точки бяха и най-голямата разлика в тяхна полза до момента. „Спартак“ спечели и борбата през първото полувреме, като имаше седем овладени топки в атака. С четвъртото лично нарушение на Константин Коев още в първата минута от второто полувреме „Спартак“ се озова в доста неприятна ситуация заради късата си ротация. „Левски“ обърна резултата в своя полза след 14-0 и за минути се откъсна напред с двуцифрена преднина. Коев напусна терена за пети фаул, а и съотборниците му започнаха да трупат нарушение след нарушение. „Левски“ продължи да прави грешки и в двете фази на играта, но поддържаше двуцифрения си аванс. Преди финалния период домакините водеха със 70:56. „Спартак“ отново свали  под 10 точки  изоставането си в първите минути от последната част, но силите свършиха, след като и Вутев напусна за натрупани лични нарушения. Заключителните няколко минути се доиграха, като плевенчани  не позволиха разликата да скочи повече.
За „Спартак“ Николай Маринов завърши с 20 точки, а Димитър Маринчешки добави 16 точки.

Материалът „Спартак“ (Плевен) се бори, но загуби от „Лукойл Левски“ е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.