„Спартак” (Плевен) загуби след драма в последните минути

Баскетболистите на „Спартак” (Плевен) загубиха с 85:87 / 19-22, 19-28, 31-12, 13-28/ от „Черно море Тича” (Варна), след невероятна драма в края на срещата от 15-ия кръг от НБЛ. Отборите изиграха много оспорван сблъсък и след няколко смени на водачеството варненци ликуваха в края и си тръгнаха с успеха. Още през първата четвърт двата състава си смениха на няколко пъти водачеството. След първите 10 минути плевенчани имаха преднина от 3 точки – 22-19. Втората част започна равностойно, но гостите направиха серия от 9 поредни точки, за да обърне резултата и след първите 20 минути да бъде напред – 41:47 за варненци на почивката. След подновяването на играта в продължение на 6 минути нито един от отборите не успя да се откъсне напред – 59:59. Възпитаниците на Александър Дяковски направиха серия от 13:0, за да приключи третата част с аванс за „Спартак”. Плевенчани останаха напред през последната част, но тогава дойде моментът на „Черно море”. Варненци направиха серия 14:0 и три минути преди края резултатът бе равен – 81:81. В последните атаки гостите взеха преднината и благодарение на по-здрави нерви и успешни наказателни удари на Йовович удържаха победата. За „Спартак” Константин Коев реализира 20 точки и направи 10 борби, 14 точки отбеляза Димитър Маринчешки, а с по 12 точки и по 6 асистенции се отчетоха Мартин Маринов и Цветослав Острев. В следващия кръг плевенчани гостуват на „Черноморец” (Бургас).

Снимка: Архив

Материалът „Спартак” (Плевен) загуби след драма в последните минути е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.