България Север, Спорт

„Спартак“ (Плевен) загуби след драма в последната четвърт

Баскетболистите на „Спартак“ Плевен загубиха като домакин с 86:87 от „Академик“ София в среща от 17-ия кръг на НБЛ. Плевенчани имаха превъзходство през три четвърти от срещата, но слаба последна част им костваше победата. След като изоставаха в началните минути, възпитаниците на Александър Дяковски подобриха стрелбата си и поведоха с 6 точки – 26:20. Още в началото на втората част разликата скочи до 15 точки – 37:22. Гостите успяха да намалят изоставането си, като почивката дойде при разлика от 6 точки за „Спартак“ –  47:41. Само за 5 минути след почивката гостите успяха да поведат – 53:52. Плевенчани бързо си върнаха водачеството в резултата и преди заключителните 10 минути разликата отново бе двуцифрена – 67:57. До 39 мин. плевенчани бяха по-близо до победата, но поредица от грешки и спорни съдийски отсъждания върнаха интригата в последните 69 секунди. В тях „Академик“ показа по-здрави нерви от линията за наказателни удари и се поздрави с крайния успех. „Спартак“ вкара 13 тройки, но те се оказаха недостатъчни за успеха. Димитър Маринчешки завърши с 32 точки, а Мартин Маринов реализира 19 точки. С по 16 точки завършиха Константин Коев и Денислав Вутев.

Материалът „Спартак“ (Плевен) загуби след драма в последната четвърт е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.