Баскетбол:„Спартак“ загуби от шампиона

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) загубиха със 77:100 от шампиона „Балкан“ (Ботевград) в среща от 9-ия кръг на НБЛ. Гостите водеха почти през цялото време и заслужено се поздравиха с крайния успех. За „Спартак“ не игра основния реализатор Константин Коев, което се отрази на играта на плевенчани. Двубоят започна доста оспорвано, като след първите седем минути игра резултатът отново бе равен. След това обаче шампионите направиха серия от 10:3 и след първата част водеха с 21:14 след силни изяви на Дейшон Найт и Марко Радонич. В началото на втората четвърт „Балкан“ поддържаше аванс от няколко точки, който на моменти ставаше и двуцифрен. Малко преди почивката обаче те направиха серия от 12:0 и дръпнаха с 18 точки, като тройка на Николай Титков намали изоставането на плевенчани на 34:49. „Балкан“ започна второто полувреме със седем поредни точки. Тимът демонстрира много висока резултатност и се откъсна напред с 30, а преди заключителната четвърт водеше с 83:54. „Спартак“ обаче не се отказа и се вдигна на финален щурм. Решителните десет минути стартираха със серия от 16:6 за домакините, което принуди Йовица Арсич да вземе прекъсване. Баскетболистите на Александър Дяковски успяха да свалят разликата до 15 точки по-малко от три минути преди сирената. Време за пълен обрат обаче нямаше, а до края “Балкан“ увеличи още повече аванса си. Гостите имаха сериозно предимство при стрелбата (54% срещу 44%), в подкошието (39 срещу 28) и асистенциите (24 срещу 14), като направиха и по-малко грешки (12 срещу 18). За „Спартак“ с дабъл-дабъл от 21 точки и 11 борби се отчете Димитър Маринчешки. Николай Титков наниза 18 точки, 15 добави Николай Маринов. С 11 точки завърши Герасим Николов, а 10 отбеляза Мартин Маринов. Загубата бе седма за „Спартак“, който след седмица приема „Рилски споритст“.

Материалът Баскетбол:„Спартак“ загуби от шампиона е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.